петък, 26 април 2024 г.

ЦСКА отпадна пред щастливия Федерер след „мрежичка“ и загуба с 2:0 от Базел

ЦСКА-София отстъпи в реванша срещу Базел с 2:0 и не успя да се класира за мечтаната групова фаза в Лигата на конференциите. Преди седмица мачът в София завърши 1:0 за „армейците“. Срещата на стадион „Санкт Якоб“ бе изгледана на живо и от най-известния фен на швейцарския отбор – тенис звездата Роджър Федерер, който не скри радостта си от победата.

Швейцарците почнаха по-агресивно мача и пропуснаха няколко възможности още в началото на двубоя.  През второто полувреме те останаха по-активният отбор и червените като че ли заиграха с мисълта за равен. В 66-та минута обаче Базел успя да открие резултата. Капитанът Фабиан Фрай бе изведен от втора позиция и останал очи в очи с Бусато, не сбърка с левия крак за 1:0. Мачът замириса на продължения, но в 84-та минута защитникът Михаел Ланг се включи по десния фланг след двойно подаване с резервата Дариан Малес с удар от почти нула градуса направи „мрежичка“ между краката на Бусато за крайното 2:0. Така „армейците“ за пореден път бяха попарени в края на мача и ще се приберат умърлушени в София.