събота, 20 април 2024 г.

„Реал“ (Мадрид) повтори постижение от 1994 г.

Снимки: sportlive

Реал“ (Мадрид) се върна на победния път в Ла Лига след изненадващото равенство срещу Кадис (0:0), прекъснало серията му от 7 поредни победи. „Кралския клуб“ спечели с 2:1 като гост на „Атлетик Билбао“ на „Сан Мамес“ в сблъсък, който започна ударно – и 3-те гола паднаха до 10-ата минута.

Още в 7-ата пък резултатът бе 2:0 за Реал, а двете попадения бяха дело на Карим Бензема. Той се превърна в единствения играч освен Меси (9 пъти), Роналдо (7 пъти), Суарес (2 пъти), Фалкао (2012) и Роналдо Назарио (2003), който вкарва 30 или повече попадения в една календарна година в Ла Лига през този век.

Освен това „Реал“ вкара два гола в първите 7 минути от мач в Ла Лига за първи път от септември 1994 г., когато Иван Саморано също се отчита с два бързи гола, като дори го прави в първите 4 минути.

Тони Кроос даде асистенцията за първия гол на Бензема, с което събра общо 77, откакто дойде в „Реал“ (през сезон 2014/15) – повече от всеки друг играч на отбора (Бензема е със 76).

Източник: sportlive.bg