петък, 19 април 2024 г.

Матей Казийски се размина с нов трофей

Снимки: Trentino Volley
Матей Казийски пропусна шанса да се бори за пета световна клубна титла с „Тренто“, след като отборът му загуби с 2:3 гейма от друг италиански състав – „Лубе Чивитанова“, в полуфинала на световното клубно първенство.
Българската звезда, завърнал се в отбора, с който спечели четири пъти отличието, завърши с 14 точки.
„Лубе“ ще играе на четвърти пореден финал за световната титла. Там отиде и бразилският „Сада Крузейро“, победил сънародниците от „Натал“ в другия полуфинал с 3:1. Мачът за титлата ще е повторение на този от 2019-а, когато италианците спечелиха с 3:1.
Двата финалиста – „Лубе“ и „Сада Крузейро“, са господари на турнира с участие в 7 от последните 8 финала. Бразилците имат 3 титли (2013, 2015 и 2016 г.) и загубен решаващ двубой през 2012-а. „Лубе“ е с титлата от последното издание от 2019-а, а преди това загуби два поредни финала през 2017-а и 2018 г.
Източник: dir.bg