петък, 19 април 2024 г.

Везенков подгони върха в Евролигата

Снимки: Eureague.net
Докато мъжкият ни национален отбор губеше от Литва в световна квалификация (69:89), Александър Везенков и „Олимпиакос“ изиграха голям мач в Милано за победа с 93:72 над „Олимпия Армани“ и се наместиха в челната тройка на Евролигата.
Българинът отново бе на ниво – вкара 12 точки, добави и 5 борби за победата.
„Олимпиакос“ счупи рекорда си за най-резултатно полувреме, като наниза 60 точки за първите две четвърти. И то в залата на „Олимпия“, който до този момент бе перфектен у дома – шест победи в шест двубоя в Евролигата. За домакините Шавон Шийлдс вкара 26 точки, но това не бе достатъчно. Янулис Ларенцакис бе най-резултатен за „червено-белите“ от Пирея с 18, Тайлър Дорси добави 14. Гръцкият гранд е с баланс 8/4 и дели третото място с „Олимпия“ и „Зенит“ (Санкт Петербург). На върха са „Реал“ (Мадрид) и „Барселона“ с актив от 10 победи и 2 поражения.
Другите резултати: „Цървена звезда“ – УНИКС 78:98, „Монако“ – АСВЕЛ 84:85, „Барселона“ – „Жалгирис“ 96:73.
Източник: Dir.bg