петък, 26 април 2024 г.

Григор не издържа срещу третия в света

Снимки: Туитър

Григор Димитров отпадна на старта на АТР 500 турнира в зала във Виена. Българинът изигра силен мач, но не издържа срещу водача в схемата Стефанос Циципас – 6:7(6), 4:6. Първата ни ракета определено има за какво да съжалява, тъй като в тайбрека на първия сет имаше преднина 6-3 точки и три последователни разигравания за затваряне на сета. При 6-5 българинът пропусна смач в близост до мрежата, което впоследствие се оказа фатално за изхода на първата част.

Във втория сет гъркът стигна до един пробив в 10-ия гейм, с който си заслужи място във втория кръг, където го очаква Франсис Тиафо. Това беше трети двубой между Димитров и Циципас, като гръцкият тенисист вече води с 2-1 победи.

Загубата ще коства и точки за ранглистата на Димитров, който е №22 в момента. Миналата година хасковлията достигна до четвъртфиналите в столицата на Австрия.

Следващата спирка пред Димитров ще бъде Париж, където другата седмица ще се състои последният за сезона турнир от Мастърс 1000 сериите.

Източник: tennis24.bg