петък, 26 април 2024 г.

„Лудогорец“ си тръгна с точка от Дания

Снимки: Dsport

„Лудогорец“ измъкна точка при гостуването си на „Мидтиланд“ на старта на груповата фаза в Лига Европа. Разградчани дипуснаха ранен гол, а освен това двама ключови играчи получиха контузии. Густав Исаксен се разписа за домакините в третата минута, но Кирил Десподов беше точен в 32-рата. Голмайсторът на шампионите не успя да доиграе двубоя заради контузия. Преди него принудително терена напусна и капитанът Антон Недялков. За 90 минути „Лудогорец“ отправи само един точен удар и общо три през цялото време. След почивката българският тим завърши с нула удари и само 36% притежание на топката.

Както вече ви информирахме, родният шампион беше без треньора си Валдас Дамбраускас, който не замина за Дания, а в сряда вечер стана ясно, че е заразен с коронавирус. „Не ни оставиха възможност да играем. Има го и това във футбола. Силни са физически. Печелеха единоборствата. Радвам се на точката. Надявам се да подобряваме представянето си. Бях концентриран и вкарах. Целта си остава излизане от групата“, заяви след срещата Кирил Десподов. „Изключително труден мач срещу силен съперник. До последно не се знаеше как ще свърши мачът. Дадохме инициативата през по-голямата част и не се представихме така, както ни се иска, но е радващо, че взехме точка. Знаехме, че „Мидтиланд“ вкарва в първите 10 минути и между 45-ата и 55-ата минута. Много важно бе да не допуснем гол през първите 10 минути, но получихме гол. Радващо е, че изравнихме. В началото на второто полувреме трябваше да сменим двамата си най-добри футболисти, което оказа влияние“, коментира треньорът на „Лудогорец“ в този мач Станислав Генчев. В другата среща в група F „Цървена звезда“ победи „Брага“ с 2:1 в Белград и оглави потока.