петък, 26 април 2024 г.

Волейболистите си поиграха с огъня, но оцеляха срещу Чехия

Българският национален отбор по волейбол записа изключително драматична победа с 3:2 (10:25, 25:23, 25:18, 24:26, 11:15) срещу Чехия в Острава. Успехът е втори за „лъвовете“ на Евроволей 2021 и те поведоха в класирането преди изиграването на втория мач от групата за деня – между Италия и Черна гора.

Българският тим бе безпощаден в откриващия гейм и загуби едва 10 точки. „Лъвовете“ завършиха със 7 блокади в първата част. Видим спад в играта на националите обаче ни доведе до пълен обрат, с който Чехия поведе с 2:1. В четвъртата част домакините имаха предимство от 20:16, но след страхотна серия на начален удар на Тодор Скримов успяха да пратят срещата в тайбрек след 26:24.

В решителните моменти опитът на България се оказа достатъчен, за да запише своя втори успех на Евроволей 2021. Най-резултатен за победата беше Мартин Атанасов, който завърши с 30 точки.

Следващата среща на нашите е утре срещу Италия.