петък, 26 април 2024 г.

10 от „Челси“ оцеляха срещу „Ливърпул“, „Арсенал“ капитулира

„Ливърпул“ и „Челси“ завършиха 1:1 в дербито на третия кръг на Премиър лийг. Така двата отбора, които преди този мач бяха постигнали по две победи, остават с напълно изравнени показатели – седем точки и голова разлика 6:1. Кай Хавертц даде преднина на гостите в 22-рата минута, а в добавеното време на първата част Мохамед Салах изравни от дузпа, отсъдена заради игра с ръка на Рийс Джеймс на голлинията. Английският национал получи и директен червен картон. „Ливърпул“ игра с човек повече цялото второ полувреме, но мърсисайдци не успяха на намерят път към вратата на Менди.

В ранния мач от деня „Арсенал“ претърпя сериозно унижение от „Манчестър Сити“. 10 години след катастрофалната загуба с 2:8 от „Манчестър Юнайтед“, „топчиите“ можеха да повторят този си антирекорд, но „гражданите“ решиха да спрат само на пет. „Сити“ вкара три гола през първото и един през второто за победата с 5:0, която е втора от началото на сезона за тима на Пеп Гуардиола след грешната стъпка и загубата от „Тотнъм“ на старта на кампанията.