събота, 20 април 2024 г.

Левскар дебютира с реми в Мейджър Лийг Сокър

Бившият футболист на „Левски“ Станислав Иванов направи официалния си дебют в Мейджър Лийг Сокър за „Чикаго Файър“ при равенството 2:2 срещу „Ди Си Юнайтед“. Крилото се появи на терена четвърт час преди изтичането на редовното време, а в заключителните минути неговият тим изтърва аванс от 2:0. Срещу Стаси бе друг бивш левскар – нападателят Найджъл Робърта, който изигра пълни 90 минути.
Домакините поведоха с 2:0 с головете на Гастон Хименес в 32-рата минута и автогол на Анди Нахар час игра след началото. Гостите от Вашингтон обаче успяха да се доберат до точката. Кевин Паредес намали в 82-рата минута, а пет минути по-късно гол от дузпа на Ола Камара възстанови равенството.
След ремито „Чикаго Файър“ е 24-и с 12 точки след 14 изиграни мача, а „Ди Си Юнайтед“ заема 16-ата позиция със 17 пункта.
Станислав Иванов бе продаден от „Левски“ още преди няколко месеца, но чак сега направи своя дебют, тъй като получи травма в коляното малко след пристигането си в САЩ.