вторник, 16 април 2024 г.

Джокович с победа №100 на трева, Федерер е аут (обновена)

Новак Джокович е първият полуфиналист на „Уимбълдън“. Шампионът в турнира записа четвърта поредна чиста победа – 6:3, 6:4, 6:4, елиминирайки световния №48 Мартон Фучович, достигайки до полуфиналната фаза в Лондон за четвърти пореден път. Успехът бе под №100 за Джокера на трева, а предстоящият полуфинал ще бъде десети за него на „свещената трева“ и общо 41-ви на Големия шлем.
Опонент на Джокера в битката за място на финала ще бъде канадецът Денис Шаповалов.
Сърбинът бе по-резултатен от своя опонент както на сервис (64/57), така и на ретур (44/29). Шампионът бе колеблив при точките си за пробив и реализира едва четири от 14-те си брейкпойнта (29%), но това се оказа достатъчно, тъй като Фучович оползотвори само една от шестте си възможности (17%).

По-късно Хуберт Хуркач се класира за първия си полуфинал в турнир от Големия шлем, след като надви осемкратния шампион Роджър Федерер. 24-годишният поляк се наложи в три сета – 6:3, 7:6(4), 6:0 след едва 110 минути игра. Швейцарецът загуби сет на нула на „Уимбълдън“ за първи път в кариерата си.