петък, 26 април 2024 г.

Италия и Белгия допълниха Топ 4 в Лигата на нациите (обзор)

Италия и Белгия очаквано намериха място във финалната четворка на Лигата на нациите.

Скуадрата се нуждаеше от задължителен успех в Сараево над Босна и го постигна с 2:0. Андреа Белоти през първата част и Доменико Берарди през втората, донесоха скъпоценния успех за италианците, който им донесе първата позиция.

По същото време Полша и Нидерландия се надяваха на грешна стъпка на италианците в Сараево.

И двата тима имаха надежди за челното място при победа. Тя бе постигната от Нидерландия с 2:1 след късен обрат, но трите точки не бяха достатъчни за първата позиция.

В Група 2 спор за първото място водеха Белгия и Дания. В крайна сметка белгийците, които бяха и категоричен фаворит, победиха с 4:2 и също ще бъдат част от финалния турнир.

Двата тима си размениха по бърз гол чрез Тилеманс и Винд, като се оттеглиха на полувреме при резултат 1:1.

С началото на втората част обаче Ромелу Лукаку избухна с два бързи гола, които сякаш прекършиха амбициите на датчаните.

Така на финалния турнир ще участват отборите на Франция, Италия, Белгия и Испания.