петък, 26 април 2024 г.

Белгия закопа Англия и гледа към Топ 4 (обзор)

Белгия победи Англия с 2:0 като домакин в Дивизия „А“ на Лигата на нациите в юбилейния мач №50 за Роберто Мартинес начело.

Така „червените дяволи“ заличиха шансовете на своя съперник за класиране във финалната четворка, тъй като „Трите лъва“ са без математическа възможност за първото място в Група 2.

То се държи именно от белгийците, които с четвъртата си победа събраха 12 точки и са с две пред втория Дания, който победи драматично Исландия с 2:1.

Така в последния кръг белгийци и датчани се изправят един срещу друг в директен сблъсък за класиране сред най-добрите 4, а евентуално равенство ще устройва отбора на Роберто Мартинес.

Белгийците заличиха четата на Гарет Саутгейт с два гола през първото полувреме. Юри Тилеманс откри в десетата минута с хубав удар от границата на наказателното поле, а в 24-ата минута Дрис Мертенс от пряк свободен оформи крайното 2:0.

Италия също спечели лесно домакинството си на Полша с 2:0 след гол на Жоржиньо в 27-ата минута от дузпа и на Доменико Берарди в 83-ата. В 77-ата бившият играч на „Лудогорец“ Яцек Горалски бе изгонен с червен картон.